Yükleniyor

NFT Nedir?

NFT(Non-Fungible Token) Türkçe’si Nitelikli Fikri Tapu, Değişitirelemez token olarak farklı şekillerde adlandırlır. NFT dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraf, video, ses, tweet hatta bir dosya bile olabilir. NFT’ler blok zincirini kullanarak oluşturucularına oluşturan lisansı sahiplerine ise sahiplik lisansı verir. NFT’ler blok zincir teknolojisi kullanılarak, büyük çoğunlukla Ethereum token standartlarıyla üretiliyor.

NFT’ler blok zincir teknolojisi kullanılarak, büyük çoğunlukla Ethereum token standartlarıyla üretilmektedir. Arz talep dengesi, tüm değeri olan varlıklarda olduğu gibi NFT’lerde de fiyatların belirlenmesini sağlamaktadır. Çağımızın getirdiği teknolojik yenilikler ile birlikte dijital ürünlere sahip olmak insanlar arasında yaygınlaşmış ve 2017 senesinden beri NFT’lere 174 milyon dolardan fazla para harcanmıştır. NFT’lerin eşsiz olması sebebiyle satılan ürünler koleksiyon ürünü olarak kabul edilmekte ve değerleri çok yüksek olmaktadır. NFT’leri Değerli Kılan Nedir? Tüm NFT’lerin benzeri olmayan eşsiz bilgiler barındırmaları ve kolayca erişilebilir olmaları, koleksiyon değeri olan fiziksel bir ürünle karşılaştırıldığında bir ürüne dijital olarak sahip olmanın avantajlarını ortaya çıkartmaktadır.

NFT Nasıl Alınır?

NFT satın almanın ilk adımı, bir kripto platformunda veya kripto borsasında bir hesap açmaktır. Bunu yapmak için öncelikle kripto para borsaları, cüzdanlar ve pazar yerleri arasındaki farkı anlamak önemlidir, çünkü bu terimler arasında genellikle bir karışıklık vardır. Borsalar çeşitli kripto para birimlerini alıp satabileceğiniz aracı kurumlar olarak hizmet veren çevrimiçi platformlardır . NFT satın almak için seçtiğiniz platformda bir hesap oluşturmalısınız. Farklı şirketler farklı hizmetler sunar, bu nedenle genel ve özel anahtarlar, kripto para cüzdanları, ticaret ücretleri, zincir içi ve zincir dışı hizmetler ve müşteri desteği ile ilgili olarak nasıl çalıştıklarını öğrenerek size en uygun borsayı seçmelisiniz.

0 People voted this article. 0 Upvotes - 0 Downvotes.
svg

Ne Düşünüyorsun?

Yorumları Göster / Yorum Bırak

Yorum Bırakın

Yükleniyor
svg
Hızlı Erişim
  • 01

    NFT Nedir?